Моїм найулюбленішим проєктивним методом у психології є метод Метафоричних Асоціативних Карт (МАК). У 2022 році за 4 дня до повномасштабної війни в Україні я пройшла сертифікацію з навчального курсу “МАК” у свого Вчителя – Ніки Вернікової. Тоді я створила свої перші авторські листівки “Зміни – найкраща приправа до життя”. Нижче Ви можете подивитися відео вручення мені Сертифікату про закінчення курсу “МАК для психологів” від Ніки Вернікової.
Де застосовуються МАК
МАК застосовуються для:
- первинної діагностики;
- отримання ресурсу для досягнення своїх цілей;
- виявлення цінностей;
- гармонізації стосунків з собою та з соціумом;
- вихід з проблемних ситуацій;
- подолання професійного вигоряння, тощо.
Трохи історії
Метафоричні карти – найсучасніший, ресурсний та екологічніший інструмент, що допомагає створити невимушену атмосферу, налагодити контакт із клієнтом, проникнути у підсвідомість, допомогти вирішити будь-який актуальний на той час запит.
Карти були створені в 1975 році канадським професором мистецтвознавства Елі Романом. Його ціль була – зробити мистецтво доступнішим для людей, винести його за межі картинної галереї. Перша колода карт отримала назву “ОН”, що означає вигук подиву у людей, які розглядають ці зображення. У 1983 році Елі Роман вирішив показати ці карти Морітцу Егітмейеру, який зрозумів, що їх можна використовувати в терапії з пацієнтами, щоб підштовхнути їх до розмови про себе.
Представлені на картах образи є явною метафорою наших страхів, бажань, прагнень та цінностей або пов’язаних асоціативно з нашим попереднім внутрішнім досвідом. Особливість в тому, що кожна людина може уявити і відчути щось своє.